AZ OROSHÁZI TÁNCSICS MIHÁLY GIMNÁZIUM,

SZAKGIMNÁZIUM ÉS KOLLÉGIUMBAN (Orosháza, Táncsics u. 2-4.)

Jelentkezni 2020. február 15-ig a www.felvi.hu oldalon lehet!

A képzést ÁLLAMI ÖSZTÖNDÍJAS és önköltséges finanszírozási formában is hiredtjük!

A gépészmérnökök alkalmasak gépek és gépészeti berendezések üzemeltetésére és fenntartására, a gépipari technológiák bevezetésére, illetőleg alkalmazására, a munka szervezésére és irányítására, a műszaki fejlesztés, kutatás és tervezés átlagos bonyolultságú feladatainak ellátására a munkaerőpiac igényei szerint.

Képzési idő: 7 félév

Tagozat: levelező

Finanszírozási forma: állami ösztöndíjas és önköltséges

Specializáció

• Gépészeti üzemfenntartás
  • Folyamattechnikai

A végzettség megnevezése: gépészmérnök (BSc)

A diploma megszerzésének feltételei:

• sikeres záróvizsga,
  • egy élő idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga.

Információ

SZTE Mérnöki Kar Tanulmányi Osztály

Telefon: 62/546-012

Honlap: www.mk.u-szeged.hu

A felvételi követelményekről

Pontszámítás

Alapképzésre csak az a – legalább középiskolai végzettséggel, azaz érettségi bizonyítvánnyal rendelkező – jelentkező vehető fel, aki eléri az ún. jogszabályi minimumpontszámot, azaz 2020. évben 280 pontot.

1. A tanulmányi pontok (max 200 pont)

A tanulmányi pontokat a jelentkező 9–12. évfolyamos középiskolai osztályzataiból és a középiskolai tanulmányok lezárásaként megszerzett érettségi bizonyítványban szereplő vizsgatárgyak százalékos eredményeiből kell kiszámolni.

Középiskolai eredmények (max 100 pont)

Az alábbi öt tantárgy utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatainak összege:

• magyar nyelv és irodalom (évenként a 2 osztályzat számtani átlaga),
  • történelem,
  • matematika,
  • legalább két évig tanult választott idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom),
  • egy, legalább két évig tanult választott természettudományos tantárgy vagy két, legalább egy évig tanult, választott természettudományos tantárgy. Természettudományos tantárgyak: fizika, kémia, biológia, földrajz (földünk és környezetünk), természetismeret, természettudomány.

Az így kapott eredmény kétszerese jelenti a tanulmányi pontok legfeljebb 100 pontot képező részét.

Érettségi bizonyítványban szereplő eredmények átlaga (max 100 pont)

A jelentkező érettségi bizonyítványában szereplő érettségi vizsgaeredmények közül a négy kötelező (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv, illetve az idegen nyelv hiánya esetén egyéb érettségi vizsgatárgy) és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy legjobb százalékos eredményeinek átlagát kell egész számra kerekíteni.

1. Érettségi pontok (max 200 pont)

Az érettségi pontokat főszabályként két érettségi vizsgatárgy százalékos eredményéből számítják ki, összegük legfeljebb 200 pont lehet.

Felvételi érettségi követelmény gépészmérnök BSc szakon:

Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.

matematika kötelező és biológia vagy fizika vagy informatika vagy kémia vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy vagy egy szakmai előkészítő vizsgatárgy

1. Többletpontok (max 100 pont)

Az emelt szinten teljesített legalább 45%-os eredményű érettségi vizsgáért többletpont jár,abban az esetben, ha a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsgaeredmény alapján számítják. Vizsgatárgyanként 50 többletpont, így legfeljebb 100 többletpont vehető figyelembe ezen a jogcímen.

Nyelvtudásért legfeljebb 40 többletpont jár a következő módon:

• B2 komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítványért 28 többletpont,
  • C1 komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítványért 40 többletpont.