Szegedi Tudományegyetem Békés megyei rezidens központja

Increase font size Decrease font size

ANGOL VERSFORDÍTÓ PÁLYÁZAT

Iskolánkban 12. alkalommal hirdetjük meg a versfordító-pályázatot az  angol nyelvet és irodalmat kedvelő diákok számára. Az idei vers Alexie Sherman, az indián származású költő, író és filmes költeménye. Letöltés

Kérünk minden érdeklődőt, hogy a vers fordítását a következő e-mail címre juttassa el 2014. november 7-éig: kristofildi@yahoo.com

Iskolatörténet képekben

On-line vendégek

We have 4 guests online

Sámli-bál támogatói

Hetényi Pékség
Komlós Kenyér Kft.
Orosházi Média Kft.
InfoOrosháza
Szuperinfó
Székely Bt. Székkutas
Csiszárné Szendi Pálma
PepsiCo

Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
There are no translations available.

A 8 évfolyamos gimnáziumi képzés tehetséggondozó szerkezeti felépítése

A program általános célja: a sikeres pályaválasztás és továbbtanulás biztosítása.

A kötelező érettségi tantárgyakból és a kötelezően választható tantárgyakból magasabb óraszámú felkészítést biztosítunk.

Iskolánk emelt és középszintű érettségi, valamint ECDL vizsgaközpont, tehetségpont. Tanulóink emelt és középszintű érettségi vizsgát, iskolapolgári jogon nemzetközi német nyelvvizsgát (DSD) tehetnek, ECDL bizonyítványt szerezhetnek, részt vehetnek az iskola tehetségprogramjában.

A Szegedi Tudományegyetemmel megkötött rezidens iskola szerződés lehetőséget ad a legkiválóbbaknak az egyetemi tanszékeken és laboratóriumokban való gyakorlásra. Az elmúlt évek tapasztalataira alapozva versenyképes tudást tudtunk biztosítani tanítványainknak.

A program egyedisége:

1. 1.Nyelvi tehetséggondozás
  • Anyanyelvi lektorokkal támogatott idegennyelv-oktatás csoportbontásban –német és angol nyelv

1. 2.Természettudományos tehetséggondozás
  • Magasabb óraszámú oktatás délutáni szakkörökkel kiegészítve, a 11. és a 12. évfolyamon kötelezően választható fakultációkkal

1. 3.Tehetséggondozás a társadalomtudományok területein
  • Magasabb óraszámú képzés délutáni szakkörválasztás lehetőségével, a 11. és a 12. évfolyamon kötelezően választható fakultációkkal
  1. 4.Művészeti nevelés
  • Tehetséggondozás az Orosházi Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolával együttműködésben

1. 5.Sport és egészség
  • Egészséges életmódra nevelés a sport- és szabadidős egyesületekkel együttműködve, valamint az iskola nevelési tervében és éves munkatervében rögzített programok alapján.

Nyílt napok:

• 2014. november 15.  9 óra
  • 2014. december 2.    8 óra

There are no translations available.